Organizacijos iš šešių Europos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos ir Graikijos) subūrė jėgas, kad pagelbėti mokiniams, išvykusiems į kitas šalis, nepamiršti gimtosios kalbos. Buvo atlikti tyrimai ir sukurta metodinė medžiaga, skirta palengvinti tokių mokinių mokymą.

Medžiaga buvo išbandyta pilotiniuose kursuose, specialūs projekto renginiai vyko Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Graikijoje.

Kviečiame susipažinti su parengtais pranešimais (anglų kalba). Taip pat informacija paskelbta ir naujienlaikraštyje: https://www.smore.com/ggy7j-pumo-project-successfully-concludes

Attachments:
Download this file (20140923_PUMO_Press_Release_4_Greece.pdf)20140923_PUMO_Press_Release_4_Greece.pdf[Pranešimas spaudai - Graikija]137 kB
Download this file (20140923_PUMO_Press_Release_5_Baltic.pdf)20140923_PUMO_Press_Release_5_Baltic.pdf[Pranešimas spaudai - Baltijos šalys]153 kB

DSCF6555 Visą savaitę mokykloje vyko PUMO projekto konkursas mokiniams. Vaikai kompiuterių klasėje atliko interaktyvias užduotis apie Lietuvą, jos vietoves, istoriją, augalus bei gyvūnus. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog absoliučiai geriausia konkurso dalyve tapo 6 klasės mokinė Miglė Stuokutė. O savo klasėse geriausiais tapo antrokai Jokūbas Mažeika  ir Nedas Morkūnas, trečiokės Liepa Deltuvaitė  ir Dovilė Mateikaitė, ketvirtokai Dominykas Černevičius  ir Evelina Vilkaitė bei penktokė Agnė Stravinskaitė.

questionnairePrienų "Revuonos" vidurinės mokyklos komandai, dalyvaujančiai tarptautiniame, Europos Tarybos finansuojamame projekte "PUMO" ("PUpils on MOve" - keliaujantys mokiniai) reikia Jūsų pagalbos. Tai truks vos 10-15 minučių, jas mes prašome paskirti ir atsakyti į kelis anketos klausimus.

  Yra kelios anketos, prašome pasirinkti Jums tinkamiausią: Anketos #1, #2, #3 yra skirtos gyvenantiems užsienyje mokiniams ir jų tėvams. Anketos #4 ir #5 yra skirtos yra skirtos tiek gyvenantiems Lietuvoje, tiek užsienyje mokytojams ir mokyklų administracijai.

Anketos:

#1. Anketa tėvams: http://www.unipark.de/uc/PUMO/Questionnaire_for_Parents
#2. Anketa jaunesniųjų klasių (9-12 metų) vaikams: http://www.unipark.de/uc/PUMO/Questionnaire_for_pupils_PE/
#3. Anketa vyresniųjų klasių (13-17 metų) vaikams: http://www.unipark.de/uc/PUMO/Questionnaire_for_pupils_SE/
#4. Anketa mokytojams: http://www.unipark.de/uc/PUMO/Questionnaire_for_Teachers
#5. Anketa mokyklų administracijai ir švietimo darbuotojams: http://www.unipark.de/uc/PUMO/Questionnaire_for_GQ

    Dėl techninio ribojimo iš vieno kompiuterio (tiksliau - vienos naršyklės) vieną anketą galima pildyti tik vieną kartą, tačiau galima pildyti kelias skirtingas anketas, jei  kompiuteriu naudojasi tėvai ir vaikai.

  Anketos pildymas yra visiškai anoniminis, susisteminti duomenys bus naudojami projekto tikslams.

  Susisiekti su projekto komanda galima el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

  Iš anksto dėkojame Jums už pagalbą!!!

P41101122013 m. balandžio 9-13 d  Lietuvai atstovaujanti Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos komanda, kurią sudarė direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė, pradinių klasių mokytoja Rita Dirdienė ir lietuvių kalbos mokytoja Vytautė Kurtovienė buvo išvykusios į Eseno miestą (Vokietija). Eseno-Diusburgo universitete vyko PUMO projekto dalyvių susitikimas, jo metu buvo aptarti jau atlikti darbai bei numatyti darbai ateinančiam pusmečiui. Artimiausias projekto dalyvių darbas – apklausti šimtus mokinių, mokytojų ir jų tėvų laikinai ar nuolat išvykusių gyventi į užsienį apie gimtosios kalbos situaciją.

Pumo-logoŠiais laikais mūsų gyvenimas yra labai mobilus. Žmonės išvyksta gyventi ir dirbti į užsienio šalis – dalis savo iniciatyva, skalsesnio duonos kąsnio ieškodami, kiti – dirbantys tarptautinėse kompanijose ar Lietuvos diplomatinėse ar karinėse atstovybėse yra perkeliami laikinam darbui užsienio šalyse. Neretai su tėvais į užsienį išvyksta ir mokyklinio amžiaus vaikai.

Gerai, jei vietovėje, į kur persikeliama, yra lietuvių  bendruomenės ar lietuvių mokyklos. Tačiau jei jų nėra, vaikas mokosi mokykloje užsienio kalba, su draugais taip pat bendrauja ne lietuviškai, žiūri vietines TV laidas  – ir ilgainiui lietuvių kalba būna naudojama tik kasdien kalbantis šeimoje. Tai nėra abstraktus „pavojus lietuviškumui“, tai realūs sunkumai, kylantys vaikams - juk neretai moksleiviai, kartu su tėvais grįžta ir toliau gyvena Lietuvoje, o keleri praleisti metai svetur daro neigiamą įtaką jų lietuvių kalbos žinioms ir įgūdžiams.