20240411 114358Balandžio 11 dieną Krašto pažinimo būrelio mokiniai lankėsi Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Bibliotekoje pradinukams vyko edukacija „Paukščiai mūsų krašte ir ne tik“. Užsiėmimą vedė Prienų Just. Marcinkevičiaus viešosios Vaikų literatūros skyriaus vedėja Eglė Uleckienė.
Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai mokėsi lietuvių liaudies tautosakai būdingų paukščių garsų pamėgdžiojimų, dalyvavo „Paukščių protmūšyje“, klausydamiesi paukščių giesmių susipažino su Selemono Paltanavičiaus interaktyvia knyga „Paukščiai“, smalsiai tyrinėjo paukščių stebėjimui reikalingus žiūronus.

image0Balandžio 12 dieną Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje vyko Prienų rajono pradinių klasių dailaus rašto konkursas „Gražios raidės - dailus raštas“. Konkurso tikslas - ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Vertindama dailiojo rašto darbus komisija atsižvelgė į rašto aiškumą, taisyklingumą, tolygumą, darbo estetiką, atidumą. Konkursas vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko mokykloje: iš kiekvienos pirmos, antros, trečios ir ketvirtos klasės buvo atrinkti dailiausiai rašantys mokiniai. Į dailaus rašto konkursą vyko šie mūsų mokyklos mokiniai: Gailius Sodaitis (1a kl.), Mantas Mieliauskas (1b kl.), Lūna Kažukauskaitė (2a kl.), Austėja Gliožerytė (2b kl.), Dovydas Žukauskas (3a kl.), Fatima Voverytė (3b kl.), Adrija Ignatavičiūtė (4 kl.).

IMG 1293Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokinė Lūna Kažukauskaitė dalyvavo respublikiniame kūrybinių darbų konkurse „Širdelėje laisva Lietuva“. Konkursą organizavo Kėdainių r. Akademijos gimnazija. Jo tikslas – domėtis savo krašto istorija, kultūra, tradicijomis, papročiais, siekiant išsaugoti patriotiškumą, meilę savo gimtajam kraštui. Mokiniams reikėjo meninėmis raiškos priemonėmis atskleisti gimtojo krašto grožį, išskirtinumą, savitumą. Organizatoriai sulaukė 802 pradinukų darbų iš 62 Lietuvos mokyklų. Lūna piešė savo gimtuosius Prienus ir antraklasių grupėje laimėjo III-ąją vietą. Ji apdovanota diplomu. Lūną pasveikino mokyklos direktorė ir bendraklasiai su mokytoja.

20240330 200821Kovo 30 dieną, Kauno sporto halėje buvo surengtos Hummel badmintono lygos 4 etapo varžybos, kuriose dalyvavo 124 dalyviai. Šiose varžybose sėkmingai dalyvavo 5 mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojas bei iškovojo 4 prizines vietas.
Austėja Belenavičiūtė kartu su porininke iš Pakuonio iškovojo 2-ją vietą moterų dvejetų E grupėje. Gustas Čekavičius ir Emanuelis Vnęk įveikė visus varžovus vyrų dvejetų B grupėje ir džiaugėsi 1-ąja vieta. Pajėgiausiųjų grupėje, mūsų mokytojas Dalius Juodsnukis kartus su porininke iš Vilniaus iškovojo 3-iąją vietą mišrių dvejetų grupėje, o vyrų dvejetų grupėje Dalius kartu su savo mokiniu Danieliumi Sukanka taip pat iškovojo 3-ją vietą.

20240328 123254Kovo 26 ir 28 dienomis Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 1a ir 1b klasės mokiniams Prienų krašto muziejuje vyko edukacija „Velykų margutis“. Edukaciją vedė edukacinių programų vadovė Emilija Petrauskaitė.
Mokiniai buvo supažindinti su Velykų papročiais ir tradicijomis. E. Petrauskaitė papasakojo, kad paprotys marginti margučius atsirado dar pagonybės laikais. Vaikai sužinojo, kad Velykų šventė prasideda Verbų sekmadieniu savaitę iki Velykų. Laikotarpis po Verbų sekmadienio - Didžioji savaitė: Didįjį ketvirtadienį tvarkomi namai, Didysis penktadienis - rimties ir susikaupimo, atgailos diena, Didįjį šeštadienį dažydavo margučius.