20170522 130336erasmus logotipasŠių metų gegužės 22 d. mokyklos komanda lankėsi Marijampolės "Žiburėlio" mokykloje-daugiafunkciniame centre, kur vyko Erasmus+ I pagrindinio veiksmo projekto "Mokausi mokyti kitaip" sklaidos renginys. Projekto koordinatorė Rasa Alaburdienė papasakojo apie projekto rengimą, įgyvendinimą, pristatė įvykdytus mokymosi mobilumus. Mokytojos Inga Kuzminskienė ir Vidutė Kuzmauskienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Kristina Belenavičienė pasidalino įspūdžiais ir savo patirtimi iš mobilumų, pristatė kolegoms aktyvius mokymo metodus, kuriuos rekomendavo taikyti įvairių dalykų pamokose.

IMG 2318erasmus logotipasGegužės 9 dieną „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė konferencija “Inovatyvūs mokymo metodai: vertinimas ir įsivertinimas“. Šią konferenciją organizavo mokyklos metodinė taryba. Pranešimus ruošė ir skaitė 11 mokyklos mokytojų. Jie dalinosi patirtimi įgyta užsienyje, pristatė Europoje taikomus inovatyvius mokymo(si) metodus. Mokytojai pasakojo apie Ispanijos, Vokietijos, Maltos, Italijos, Prancūzijos ir kt. valstybėse stebėtas pamokos, jose taikomus metodus ir savo patirtį metodus pritaikant „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje.

P4030074erasmus logotipasMalta – tai salų šalis Viduržemio jūroje, kur net 90 % gyventojų gali susikalbėti angliškai, o anglų kalba yra viena iš dviejų oficialių šios valstybės kalbų. Kadangi Malta nuo 18oo iki 1964 metų buvo Didžiosios Britanijos kolonija, čia labai gausų britiškų tradicijų. Tokia situacija šalyje yra labai palanki anglų kalbos mokymui, todėl Maltos Sen Džulianso miestas yra vieta, į kurią iš viso pasaulio atvyksta įvairiausių amžių žmonės mokytis anglų kalbos. Šiame mieste yra įsteigtos net kelios institucijos, kurios organizuoja anglų kalbos kursus įvairių amžių, tautybių ir profesijų žmonėms, atsižvelgiant į jų poreikius.
Atsižvelgę į šią svarbią informaciją Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos vykdomo Erasmus+ KA1 projekto „Mokausi mokyti kitaip“ iniciatoriai pasiriko šią šalį kaip geriausią vietą tobulinti mokytojų anglų kalbos įgūdžius ir atnaujinti anglų kalbos dėstymo metodiką. Balandžio pradžioje Maltoje, Sen Džulianso mieste, ETI (Executive Training Institute) orgnizuojamus anglų kalbos kursus lankė direktorės pavaduotojos R. Alaburdienė, K. Belenavičienė ir anglų kalbos mokytojos V. Kuzmauskienė bei L. Vainalavičiūtė.

P3060060erasmus logotipas2017 m. kovo mėnesį trys mūsų mokyklos pedagogai: direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė, anglų kalbos mokytoja Loreta Vainalavičiūtė ir specialioji pedagogė Inga Kuzminskienė lankėmės Barselonoje, „Barcino School“ neformaliojo ugdymo centre, kur visą savaitę dalyvavome ERASMUS+ projekto „Mokomės mokyti kitaip“ kursuose "Art as therapy: self-expression and special needs in art education"(Meno terapija: specialiųjų poreikių mokinių saviraiška ir ugdymas menu).
Mokymus rengė EUROPASS‘o Mokytojų akademijos lektorė Marta Mandolini iš Italijos. Kursų dalyvių grupę sudarė pedagogai, dirbantys su specialiųjų poreikių mokiniais iš Kroatijos, Kipro ir Lietuvos.

20170210 130541 8erasmus logotipasMokyklos mokytojų komanda dalyvavo „Erasmus+“ programos kursuose „Inovatyvūs mokymo metodai“, kurie vyko Graikijoje, Pireaus mieste.
Šiemet Europa švenčia „Erasmus+“ programos 30-metį. Didžiausia ir sėkmingiausia įvardijama Europos Komisijos švietimo ir jaunimo programa Lietuvoje startavo 1999 metais. Programa „Erasmus+“ apima visas Europos Sąjungos švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto finansavimo programas: „Mokymosi visą gyvenimą“ programą, programą „Veiklus jaunimas“ ir penkias tarptautines bendradarbiavimo programas. Jos tikslas suteikti paramą mokymo ir mokymosi metodų gerinimui, naujoms mokymo programoms, švietimo įstaigų darbuotojų ir su jaunimu dirbančių asmenų profesiniam tobulėjimui bei skatinti aktyvesnį įmonių ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą.
Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla siekia įgyvendinti savo viziją – tapti šiuolaikine ir modernia mokykla, ugdančia skirtingų gebėjimų ir poreikių vaikus, sudarančia sąlygas kiekvienam patirti sėkmę, mokančia gyventi ir veikti besikeičiančiame pasaulyje. Todėl 2016 metais ji teikė paraišką dalyvauti konkurse Mobilumo mokymosi tikslais projektams (KA1) Švietimo ir mokymo srityje ir gavo finansavimą projektui „Mokausi mokyti kitaip“.