Įspėjimai

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: [ROOT]/images/MM-2022-2023/2023-popiete-bibliotekoje

20231006 132946Vaikams knygos iš tikrųjų labai patinka. Jei norime, kad vaikas mokytųsi sėkmingai, nuo ikimokyklinio amžiaus skaitykime garsiai kartu su vaiku knygas. Mokslininkai mato glaudų ryšį tarp knygų skaitymo ir vaiko sėkmės mokykloje, nes knyga suteikia progą pamąstyti apie dalykus, apie kuriuos galbūt paprastai negalvojame, neatkreipiame dėmesio ar net nieko nežinome. Tai galimybė geriau pažinti save ir pasaulį, istoriją, lavinti kritinį žvilgsnį, moko mus analizuoti. Skaitymas vaikams yra ne tik įdomus, bet ir skatina šiuos ugdymosi įgūdžius: ugdomas intelektas, skatinamas aktyvus kalbos mokymasis ir taisyklingas garsų tarimas, lavinama vaizduotė, raštingumas, gebėjimas susikaupti, ugdoma empatija. Pastebėta, kad skaitymas gali padėti tiems vaikams, kurie turi mokymosi sunkumų, elgesio, psichologinių problemų. Skaitymas leidžia tokiems vaikams pasijusti geriau, keisti savo elgesį, tobulėti. Svarbiausia, kad vaikas pamiltų knygą, norėtų skaityti, išsiugdytų estetinį skonį bei praturtintų savo dvasinį pasaulį. O šiemet mokykloje susikūręs būrelis „Mažųjų knygų skaitytojų klubas“, to ir siekia.

Spalio 6 d. būrelio nariai apsilankė mokyklos bibliotekoje, čia jų jau laukė bibliotekininkė T. Išganaitienė. Ji mokiniams priminė bibliotekos taisykles, pagyrė mokinius, kurie jau ne pirmą kartą apsilanko bibliotekoje ir skaito knygeles, pristatė pradinių klasių mokiniams skirtas knygas, padėjo išsirinkti po norimą knygelę, užvedė skaitytojo kortelę. Mokiniai pažadėjo per tris savaites perskaityti pasirinktas knygas, jas aprašyti, nupiešti knygos viršelį ir pristatyti visiems Mažųjų knygų skaitytojų klubo nariams ir klasės draugams.