DSC 0001 BURST20230117103459312Sausio 17 d. Specialiojo ugdymo skyriaus 5-10 ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai lankėsi Prienų krašto muziejuje ir dalyvavo edukacijoje „Baltame lape sugula istorijos“. Muziejininkė Emilija vaizdžiai papasakojo mokiniams Prienuose veikusio malūno ir popieriaus dirbtuvių istoriją. Popieriaus dirbtuvių vieta dar ir šiandien prieniečių vadinama Popierne. Popieriaus dirbtuvės dvare pradėjo veikti 1613 m., o nuo 1823 m. tapo viena didžiausių dirbtuvių ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje. Čia veikė 22 mašinos, dirbo daugiau kaip 20 meistrų ir pameistrių, gamintas baltas, spalvotas, vyniojamasis popierius ir kartonas. Prienuose pagaminta produkcija buvo vertinama užsienyje ir vežama parduoti į Varšuvą, Peterburgą, Maskvą ir kitus miestus.

Edukacijos metu mokiniai susipažino su senaisiais Prienų popieriaus dirbtuvėje naudotais vandens ženklais, jų formomis ir reikšmėmis. Edukatorė Emilija praktiškai parodė, kaip į gaminamą popierių buvo įspaudžiami vandens ženklai, pagal kuriuos buvo nustatoma popieriaus kokybė. Kiekvienas mokinys savo rankose galėjo palaikyti tikrą muziejinę vertybę – atkurtą vandens ženklo tinklelį su filigranu. Patys pabandėme iš pateiktų simbolių sukurti savo filigraną, jį atspausti ant šviežio, ką tik padaryto popieriaus. Visiems tai buvo įdomi, nauja ir vertinga patirtis.

images/MM-2022-2023/2023-sus-muziejuje/20230114_135340.jpg