Kovo 17 dieną į Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU) išvyko šaunus būrys 5a, 6ab, 7 ir 8 klasių mokinių. Išvyką organizavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vita Pikčilingienė, mokinius lydėjo bibliotekininkė Teresė Išganaitienė. Mokytojams buvo suteikta galimybė pasimokyti, kaip reikėtų įdomiai, nenuobodžiai, dalyvaujant patiems mokiniams, skleisti etninę kultūrą, kuri, pasak režisieriaus S. Beržinio „yra pasaulio pradžia“. Sužinojo, kaip etninė muzika fiksuojama LMTA etnomuzikologijos archyve. Mokiniams buvo suorganizuota įdomi ekskursija. Vaikai aplankė ASU muziejų, biblioteką, kurioje susipažino su knygų apsaugos technologijomis,

Medžioklėtyros bei Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto laboratorijas. Svarbiausia - dalyvavo konkurse - diskusijoje „Ar žinai lietuvių mitologiją?“ Iki tol informaciją rinkę, sakmes, pasakas skaitę mokiniai išsirinko komandą ir turėjo parodyti savo žinias ne tik komisijai, bet ir kitų mokyklų moksleiviams. O jų buvo susirinkę gausiai, iš viso 10 komandų ne tik iš Kauno, bet ir iš Alytaus, Vilniaus. Smagu, kad mūsų komanda, kurią sudarė 5a klasės mokinė Emilija Mitrulevičiūtė, 7-okės Agnė Stravinskaitė ir Iveta Šaviraitė bei 8-okai Miglė Damynaitė, Simas Ferevičius ir Miglė Kalinauskaitė šiame konkurse užėmė III vietą. Tegu tai būna paskata ir toliau gilintis į neišsemiamus etninės kultūros lobynus. Džiugu, kad viešnagė Universitete mokiniams paliko gerą įspūdį.