PB100931Geriau vieną kartą pamatyti,nei šimtą kartų išgirsti“, - ši liaudies išmintis tinka žingeidiems, smalsiems vaikams. Esame daug girdėję apie mokslo populiarinimo centrus, kuriuose galima susipažinti su intriguojančiu mokslo pasauliu,todėl susiruošėme nuvykti patyrinėti tokiuose mokslo centruose esančią neįprastą aplinką.
Anksti ryte lapkričio 10 d. keturiasdešimt du ,, Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai: šeštokai, aštuntokai, devintokai ir dešimtokai ir keturios jų mokytojos išvyko į kaimyninę Lenkiją, Varšuvos miestą, kuriame yra įkūrtas didžiausias Koperniko mokslo centras.

Iš pradžių apsilankėme Varšuvoje. Varšuva turi nepaprastai gražų, savitą senamiestį, kuriame yra skirtingų epochų pastatų.Ekskursijos metu apžiūrėjome Turgaus aikštę, supamą turtingų miestelėnų ir pirklių namų; Karalių pilį, gotikinę Šv. Jono katedrą. Keliavome Karališkuoju keliu (Trakt Krolewski), grožėjomės buvusių turtuolių namais bei rūmais.Šio kelio puošmena - Šv. Onos bažnyčia. Gal prabanga spinduliuojantis rokoko stiliaus bažnyčios interjeras, o gal ir tikėjimas, kad šioje bažnyčioje susituokusiųjų laukia laimingas gyvenimas, traukia jaunuosius čia prisiekti amžiną meilę. Greta Šv. Onos bažnyčios išlikę kadaise buvusio Bernardinų vienuolyno griuvėsiai.
Lankėmės viename moderniausių Europoje technologijų muziejuje ,,Koperniko mokslo centras". Čia nėra jokių gidų ar popierinių bukletų. Prie kiekvieno eksponato pateikta instrukcija. Pažinti jį privalėjome patys, liesdami, klausydamiesi, ragaudami, matydami... Bilietas - magnetinė kortelė, kuri muziejuje tampa mūsų atminties kortele. Prie eksperimentų esantys skaitytuvai įrašo kiekvieno bandymo duomenis, nuotraukas, kitą informaciją, o vėliau išsiunčia į mūsų elektroninį paštą. Grįžęs gali gauti savo atvaizdą, po paties padarytos virtualios plastinės operacijos. Gali sužinoti, kokia tavo reakcija, rankų jėga. Tamsioji ekspozicija pristato šviesos ypatybes ir leidžia patirti įvairias optines iliuzijas. Civilizacijos ištakų ekspozicijoje galėjome pastatyti tiltą pagal Leonardo da Vinči projektą, tapti archeologais, kasinėjimams naudojančius robotus arba daugiau sužinoti apie energijos šaltinius. Muziejuje svajonės tampa realybe. Nemokėję groti - grosite, galėsite dalyvauti virtualiame orkestre... Verta buvo atsidurti kambaryje, kuris yra žemės drebėjimo zonoje, tapti skęstančio laivo kapitonu, arba pakilti virš žemės ant skraidančio kilimo..
Palikę Varšuvą, klegantys, labai linksmi ir laimingi, nes viena diena mums dovanojo gausybę įspūdžių, grįžome namo.

PB100772.JPG PB100805.JPG PB100879.JPG PB100907.JPG PB100931.JPG